OGŁOSZENIA PARAFII ŚWIĘTEGO JÓZEFA W ŻARACH - 15 KWIETNIA RP 2018

1. Modlitwa różańcowa w intencji nawrócenia grzeszników, prowadzona przez Żywy Różaniec, dzisiaj o godz. 17.15.

2. Msza św. w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam, a także innych dzieł ewangelizacyjnych w poniedziałek o godz. 18.00. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzą: do godz. 19.30 Akcja Katolicka, do godz. 20.15 Rodzina Radia Maryja, do godz. 21.00 Żywy Różaniec. Adorację zakończy Apel Jasnogórski.

3. Nowenna i Różaniec tajemnic św. Józefa we wtorek o godz. 17.30. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przy świeczniku.

4. Wspólne nieszpory w środę o godz. 17.40.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00. Intencje do wspólnej modlitwy można składać do koszyczka, który będzie stał przy obrazie Matki Bożej.

6. Msza św. w intencjach Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek o godz. 18.00. Po niej, do godz. 19.30, adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.

7. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.

8. W najbliższą sobotę ks. Bartosz obchodzi swoje imieniny. Msza św. imienionowa o godz. 18.00. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Solenizanta.

9. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w kościele NSPJ w sobotę o godz. 19.00.

10. Za tydzień przypada Niedziela Dobrego Pasterza – dzień szczególnej modlitwy o powołania i za powołanych. Zapraszamy na spotkanie członków grupy Przyjaciół Paradyża i wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć dzieło powołań. Spotkanie rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 17.15 w kościele. Po niej dalsza część spotkania w salce na plebanii.

11. Pielgrzymka rodzin do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu odbędzie się 26 maja. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń. Tam również znajdziemy informacje na temat propozycji religijnego wypoczynku dla małżeństw i rodzin, a ponadto informacje dla rolników o płatnościach unijnych i uprawie tytoniu.

12. PZC pragnie poinformować, iż w Niedzielę Miłosierdzia Bożego zebrał do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezjalnej kwotę 1.214 zł. Dziękujemy wszystkich za złożone ofiary.

13. Rozpoczynamy dziś Tydzień Biblijny. Zachęcamy, by jak najczęściej czytać ten święty tekst, poprzez który przemawia do nas sam Bóg.

• „Gość Niedzielny“ (o powołaniu do świętości w kontekście ostatniej adhortacji papieża Franciszka; o świętych, którzy mogą nas inspirować; o Biblii – liście Boga do ludzi);
• „Niedziela“ (o tym, że Bóg nie umarł; o ludziach bezdomnych; o małżeńskiej wierności);

15. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona 19 czerwca o godz. 18.00. Sprzątanie naszego kościoła w tym tygodniu (w sobotę od godz. 9.00) powierzamy mieszkańcom ul. Szymanowskiego nr 9, 11, 13, 15.

16. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.

17. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask, a Solenizatom i Jubilatom składamy serdeczne życia Bożego błogosławieństwa, a także opieki Matki Bożej i św. Józefa.

Rozważanie: http://parafiazary.net/ogloszenia/slowo-na-niedziele/786-slowo-na-niedziele-iii-niedziela-wielkanocy-rok-b