OGŁOSZENIA PARAFII ŚWIĘTEGO JÓZEFA W ŻARACH - 08 KWIETNIA RP 2018

1. Dzisiaj przeżywamy święto Miłosierdzia Bożego. Jest to święto patronalne Caritas. Z tej racji nasz PZC zaprasza wszystkich wolontariuszy i członków GWU na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Dziś również, po każdej Mszy św., zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas naszej diecezji.

2. Uroczystości odpustowe w parafii Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 13.00.

3. Modlitwa różańcowa prowadzona przez Żywy Różaniec dzisiaj o godz. 17.15.

4. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w poniedziałek. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00.

5. PZC z okazji Tygodnia Miłosierdzia zaprasza wszystkich wolontariuszy, członków GWU oraz seniorów i chorych na Mszę św. we wtorek o godz. 10.00. Po Mszy św. spotkanie przy herbacie i cieście.

6. Nowenna i Różaniec tajemnic św. Józefa we wtorek o godz. 17.30. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przy świeczniku.

7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00. Intencje do wspólnej modlitwy można składać do koszyczka, który będzie stał przy obrazie Matki Bożej.

8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po wieczornej Mszy św. (do godz. 19.30). W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.

9. Msza św. w intencji ofiar zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej z udziałem Władz i Kompanii Honorowej Wojska Polskiego w piątek o godz. 18.00. Po Mszy św. Apel Poległych. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

10. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w naszym kościele w sobotę o godz. 19.00.

• „Gość Niedzielny“ m.in. (o) trzech słowach które są kluczem do Bożego miłosierdzia; o narzeczonej, która może zostać świętą; o stuletniej siostrze zakonnej na Ekstremalnej Drodze Krzyżowej
• „Niedziela“ m.in. (o) narodowym czytaniu Pisma Świętego; o sanktuarium Bożego Miłosierdzia w naszej diecezji; o trwających pracach w gorzowskiej katedrze; o kulisach telenoweli „Plebania“
• „Głos św. Józefa“ (m.in.: czym jest aspersja?; przypomnienie wizytacji kanonicznej naszej parafii; czy zając na Wielkanoc ma jakąś religijną symbolikę?)

12. Zapraszamy do wzięcia udziału w Seminarium pt. „Zaufaj Bogu – wejdź na drogę Świętości“; seminarium będzie trwało przez sześć kolejnych poniedziałków – od 16 kwietnia o godz 18.00 w Domu rekolekcyjnym w Żarach – Kunice. Wszelkie informacje pod telefonem 502485527.

13. Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza maturzystów do odwiedzenia seminarium w ramach projektu "Paradyż na weekend". Więcej informacji zainteresowani znajdą na plakacie wywieszonym w gablocie parafialnej.

14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona 12 sierpnia o godz. 13.00. Sprzątanie naszego kościoła w tym tygodniu (w sobotę od godz. 9.00) powierzamy mieszkańcom ul. Szymanowskiego nr 1, 3, 5, 7..

15. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby naszego kościoła.

16. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask, a Solenizatom i Jubilatom składamy serdeczne życia Bożego błogosławieństwa, a także opieki Matki Bożej i św. Józefa.

Rozważanie: http://parafiazary.net/ogloszenia/slowo-na-niedziele/779-slowo-na-niedziele-ii-niedziela-wielkanocy-niedziala-bozego-milosierdzia-rok-b