Zasady przygotowania do Sakramentu Bierzmowania w parafii św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Żarach – od A.D. 2017

DEKLARACJA KANDYDATA DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA :

1. Kandydat ochrzczony poza parafią pw. św. Józefa w Żarach powinien dostarczyć Skrócony Akt Chrztu świętego (do końca listopada 2017). Potwierdzenie Chrztu świętego jest koniecznym warunkiem do przystąpienia do sakramentu Bierzmowania. Kandydat, który nie należy do Parafii św. Józefa w Żarach dostarcza obowiązkowo zgodę na przygotowanie do Bierzmowania z parafii zamieszkania (również do końca listopada 2017).
2. PRZYGOTOWANIE DUCHOWE:
- uczestnictwo we Mszy Św. w każdą niedzielę (godz.10:00) i święta;
- regularne (najlepiej comiesięczne) przystępowanie do Sakramentu Pokuty;
- codzienna modlitwa;
- pogłębianie własnej wiary i wiedzy religijnej;
- obecność na nabożeństwach: różańcowych (min.3x), Roratach (min.3x);
- Drodze Krzyżowej (min.3x), Gorzkich Żalach (2x), majowych (min.3x);
- dobre zachowanie na lekcjach religii, spotkaniach z księdzem, na katechezie przygotowującej do Sakramentu Bierzmowania;
- uczestnictwo w spotkaniach połączonych z Mszą Św. (każdy I piątek miesiąca (godz.18:00);
- systematyczny udział w zapowiedzianych spotkaniach (nieobecność na spotkaniach Rodzice usprawiedliwiają pisemnie);
- obecność na rekolekcjach w szkole z uwzględnieniem wzorowego zachowania;
- obecność i wzorowe zachowanie na próbach przed Bierzmowaniem.
3. PRZYGOTOWANIE INTELEKTUALNE:
- Wykazanie się dobrą znajomością katechizmu;
- Przynajmniej dobra ocena z religii;
4. PRACA PISEMNA (RĘCZNIE) NA TEMAT:
„Mój patron do Bierzmowania. Dlaczego Go wybrałem? Jak dalej zamierzam rozwijać swoją wiarę?”- należy oddać Księdzu ostatecznie do 20.06.2018

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Powyższe informacje przygotował Ks. Proboszcz kanonik Janusz Mikołajewicz i przedstawił na spotkaniu 13.10.2017 po Mszy św. o godz. 18.00. Są one zawarte w "Deklaracji" podpisanej przez kandydatów i za wiedzą rodziców.

Pomocą w napisaniu pracy mogą być informacje zawarte:

Należy pamiętać, że wybieramy na patronów świętych lub błogosławionych Kościoła Katolickiego.

Proszę pamiętać że obecność na Mszy Świętej w najbliższym czasie odnotowujemy na liście w zakrystii (proszę pamiętać o pozdrowieniu chrześcijańskim wchodząc do zakrystii [„niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”].
Osoby, które będą na Eucharystii w innym kościele, tam gdzie będą, proszą o podpis w „skróconym dzienniczku”.

W racie pytań proszę o kontakt
Ks. Andrzej Hładki

99 Brak aktu Chrztu
100 Brak zgody
104 Brak aktu Chrztu

Przypominamy, że każdy kto nie był ochrzczony w tutejszej parafii - św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Żarach, musi przynieść skrócony Akt chrztu świętego – metrykę (pomimo, że kiedyś Rodzice przynosili ją np. do Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii świętej; skrócone metryki nie są archiwizowane i obecnie nie posiadamy ich kopii oraz nie mamy adresów parafii chrztu, by w przyszłości odesłać tam informację o bierzmowaniu).