Realizując zalecenie Ks. Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego, od października 2017 r. zmienia się forma uczestnictwa w naukach przed Chrztem Świętym dziecka dla rodziców i chrzestnych. Trzeba wziąć udział w 4 naukach.

Nauki będą głoszone w każdą sobotę o godz. 19.00:

w I sobotę miesiąca w parafii p.w. Miłosierdzia Bożego;

w II sobotę miesiąca w parafii p.w. Św. Józefa Oblubieńca NMP;

w III sobotę miesiąca w parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa (kościół farny);

w IV sobotę miesiąca w parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Można rozpocząć uczestnictwo w dowolną sobotę miesiąca. Należy jednak uczestniczyć we wszystkich spotkaniach.

Po odbyciu nauk, zostanie wydane zaświadczenie, które będzie ważne do końca życia.

Udział w naukach przed Chrztem, nie zwalnia z obowiązku uzyskania zaświadczenia o możliwości bycia chrzestnym. Czyli zaświadczenie, że ktoś jest wierzącym i praktykującym katolikiem, oraz przyjął sakrament bierzmowania.

 W naszej parafii św. Józefa Oblubieńca NMP Chrzest święty w czasie Mszy Świętej jest udzielany w 2 i 4 niedzielę miesiąca.