Tu zamieszczamy cotygodniowe ogłoszenia duszpasterskie (aktualne), a także informacje o wydarzeniach które dopiero nastaną.
Informacje o wydarzeniach które już się odbyły przenoszone są do zakładki "Warto Przeczytać" lub są usuwane.

Żary dla Jezusa - czwartek 26 kwietnia 2018 godz. 18.30 kościół Rektoralny

OGŁOSZENIA PARAFII ŚWIĘTEGO JÓZEFA W ŻARACH - 15 KWIETNIA RP 2018

1. Modlitwa różańcowa w intencji nawrócenia grzeszników, prowadzona przez Żywy Różaniec, dzisiaj o godz. 17.15.

2. Msza św. w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam, a także innych dzieł ewangelizacyjnych w poniedziałek o godz. 18.00. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzą: do godz. 19.30 Akcja Katolicka, do godz. 20.15 Rodzina Radia Maryja, do godz. 21.00 Żywy Różaniec. Adorację zakończy Apel Jasnogórski.

3. Nowenna i Różaniec tajemnic św. Józefa we wtorek o godz. 17.30. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przy świeczniku.

4. Wspólne nieszpory w środę o godz. 17.40.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00. Intencje do wspólnej modlitwy można składać do koszyczka, który będzie stał przy obrazie Matki Bożej.

6. Msza św. w intencjach Wspólnoty Krwi Chrystusa w czwartek o godz. 18.00. Po niej, do godz. 19.30, adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.

7. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.

8. W najbliższą sobotę ks. Bartosz obchodzi swoje imieniny. Msza św. imienionowa o godz. 18.00. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Solenizanta.

9. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w kościele NSPJ w sobotę o godz. 19.00.

10. Za tydzień przypada Niedziela Dobrego Pasterza – dzień szczególnej modlitwy o powołania i za powołanych. Zapraszamy na spotkanie członków grupy Przyjaciół Paradyża i wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć dzieło powołań. Spotkanie rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 17.15 w kościele. Po niej dalsza część spotkania w salce na plebanii.

11. Pielgrzymka rodzin do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu odbędzie się 26 maja. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń. Tam również znajdziemy informacje na temat propozycji religijnego wypoczynku dla małżeństw i rodzin, a ponadto informacje dla rolników o płatnościach unijnych i uprawie tytoniu.

12. PZC pragnie poinformować, iż w Niedzielę Miłosierdzia Bożego zebrał do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezjalnej kwotę 1.214 zł. Dziękujemy wszystkich za złożone ofiary.

13. Rozpoczynamy dziś Tydzień Biblijny. Zachęcamy, by jak najczęściej czytać ten święty tekst, poprzez który przemawia do nas sam Bóg.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
• „Gość Niedzielny“ (o powołaniu do świętości w kontekście ostatniej adhortacji papieża Franciszka; o świętych, którzy mogą nas inspirować; o Biblii – liście Boga do ludzi);
• „Niedziela“ (o tym, że Bóg nie umarł; o ludziach bezdomnych; o małżeńskiej wierności);

15. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona 19 czerwca o godz. 18.00. Sprzątanie naszego kościoła w tym tygodniu (w sobotę od godz. 9.00) powierzamy mieszkańcom ul. Szymanowskiego nr 9, 11, 13, 15.

16. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.

17. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask, a Solenizatom i Jubilatom składamy serdeczne życia Bożego błogosławieństwa, a także opieki Matki Bożej i św. Józefa.

Rozważanie: http://parafiazary.net/ogloszenia/slowo-na-niedziele/786-slowo-na-niedziele-iii-niedziela-wielkanocy-rok-b 

Rodzina dzisiaj boryka się z wieloma trudnościami, na które niekiedy nie znajduje rozwiązań. Częste rozwody w naszym województwie są tego najlepszym przykładem. Ruch Światło-Życie naszej diecezji pragnie wyjść do małżeństw i rodzin z propozycją ugruntowywania życia z Jezusem. Wiele świadectw małżonków dowodzi temu, że tajemnica szczęścia leży w zapraszaniu Boga do swego życia. W Lubuskim Nazarecie w Kęszycy Leśnej w dniach 29 czerwca- 5 lipca br. odbędzie się  Oaza Ewangelizacji dla małżeństw. Szczegółowe informacje na plakacie. Serdecznie zapraszamy!

Pielgrzymka motocyklistów - Świebodzin - Rokitno - 29 kwietnia 2018 roku

Godz. 13.00 Spotkanie motocyklistów przy Figurze Chrystusa Króla w Świebodzinie – zawiązanie wspólnoty.
Godz. 13.30 wspólny przejazd do Sanktuarium w Rokitnie.
Godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. w Bazylice Rokitniańskiej.
Poświęcenie motocykli.
Agapa dla uczestników pielgrzymki.

Zapraszamy do wzięcia udziału w Seminarium pt. Zaufaj Bogu – wejdź na drogę Świętości. Te rekolekcje pomogą Ci lepiej poznać Jezusa, poprowadzą Cię do pełniejszego zaufania i bliższego spotkania z Bogiem. Pozwól, aby Jezus przez sześć kolejnych poniedziałków, sam nadawał smak twojemu życiu. ROZPOCZYNAMY 16 KWIETNIA O GODZ 18.00 w Domu rekolekcyjnym w Żarach – Kunice. Wszelkie informacje pod telefonem 502485527.


ks. Tomasz Matyjaszczyk

Dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Żarach Kunicach

Nowy numer Głosu Świętego Józefa, a w nim:

OGŁOSZENIA PARAFII ŚWIĘTEGO JÓZEFA W ŻARACH - 08 KWIETNIA RP 2018

1. Dzisiaj przeżywamy święto Miłosierdzia Bożego. Jest to święto patronalne Caritas. Z tej racji nasz PZC zaprasza wszystkich wolontariuszy i członków GWU na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Dziś również, po każdej Mszy św., zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas naszej diecezji.

2. Uroczystości odpustowe w parafii Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 13.00.

3. Modlitwa różańcowa prowadzona przez Żywy Różaniec dzisiaj o godz. 17.15.

4. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w poniedziałek. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00.

5. PZC z okazji Tygodnia Miłosierdzia zaprasza wszystkich wolontariuszy, członków GWU oraz seniorów i chorych na Mszę św. we wtorek o godz. 10.00. Po Mszy św. spotkanie przy herbacie i cieście.

6. Nowenna i Różaniec tajemnic św. Józefa we wtorek o godz. 17.30. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przy świeczniku.

7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00. Intencje do wspólnej modlitwy można składać do koszyczka, który będzie stał przy obrazie Matki Bożej.

8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po wieczornej Mszy św. (do godz. 19.30). W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.

9. Msza św. w intencji ofiar zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej z udziałem Władz i Kompanii Honorowej Wojska Polskiego w piątek o godz. 18.00. Po Mszy św. Apel Poległych. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

10. Nauka przygotowująca do Chrztu św. dzieci dla rodziców i chrzestnych w naszym kościele w sobotę o godz. 19.00.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
• „Gość Niedzielny“ m.in. (o) trzech słowach które są kluczem do Bożego miłosierdzia; o narzeczonej, która może zostać świętą; o stuletniej siostrze zakonnej na Ekstremalnej Drodze Krzyżowej
• „Niedziela“ m.in. (o) narodowym czytaniu Pisma Świętego; o sanktuarium Bożego Miłosierdzia w naszej diecezji; o trwających pracach w gorzowskiej katedrze; o kulisach telenoweli „Plebania“
• „Głos św. Józefa“ (m.in.: czym jest aspersja?; przypomnienie wizytacji kanonicznej naszej parafii; czy zając na Wielkanoc ma jakąś religijną symbolikę?)

12. Zapraszamy do wzięcia udziału w Seminarium pt. „Zaufaj Bogu – wejdź na drogę Świętości“; seminarium będzie trwało przez sześć kolejnych poniedziałków – od 16 kwietnia o godz 18.00 w Domu rekolekcyjnym w Żarach – Kunice. Wszelkie informacje pod telefonem 502485527.

13. Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza maturzystów do odwiedzenia seminarium w ramach projektu "Paradyż na weekend". Więcej informacji zainteresowani znajdą na plakacie wywieszonym w gablocie parafialnej.

14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona 12 sierpnia o godz. 13.00. Sprzątanie naszego kościoła w tym tygodniu (w sobotę od godz. 9.00) powierzamy mieszkańcom ul. Szymanowskiego nr 1, 3, 5, 7..

15. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby naszego kościoła.

16. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask, a Solenizatom i Jubilatom składamy serdeczne życia Bożego błogosławieństwa, a także opieki Matki Bożej i św. Józefa.

Rozważanie: http://parafiazary.net/ogloszenia/slowo-na-niedziele/779-slowo-na-niedziele-ii-niedziela-wielkanocy-niedziala-bozego-milosierdzia-rok-b  

Błogosławieństwo, jest życzeniem Boga
Błogosławieństwem dotykamy Bożej miłości
Błogosławiąc uczymy się kochać po Bożemu
Błogosławi nam Bóg Wszechmogący
i spełnia swoje błogosławieństwo w Wielkanoc
gdy błogosławieństwo przemogło przekleństwo śmierci…

Wszelkich błogosławieństw – byście byli szczęśliwi drodzy Parafianie, Goście, ludzie szukający szczęścia – życzy ks. Proboszcz Janusz Mikołajewicz, ks. Andrzej Hładki i ks. Bartosz Orlicki

OGŁOSZENIA PARAFII ŚWIĘTEGO JÓZEFA W ŻARACH - 01 KWIETNIA RP 2018
1. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Paschy. Z tej racji w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Jutro, w poniedziałek wielkanocny, Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Taca przeznaczona na potrzeby KUL i Instytutu Filozoficzno-Teologicznego w Zielonej Górze.

3. Trwa Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Koronka do Miłosierdzia Bożego dzisiaj i jutro po Mszy św. o godz. 11.30, od wtorku do piątku o godz. 15.00 i w sobotę o godz. 17.45.

4. Nowenna i Różaniec tajemnic św. Józefa we wtorek o godz. 17.30. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przy świeczniku.

5. Wspólne Nieszpory w środę o godz. 17.40.

6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00. Intencje do wspólnej modlitwy można składać do koszyczka, który będzie stał przy obrazie Matki Bożej.

7. Msza św. w intencji powołań i za powołanych w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św. trwająca do godz. 19.30 adoracja Najświętszego Sakramentu w tej intencji. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.

8. W I piątek miesiąca okazja do Spowiedzi św. od godz. 17.15.

9. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30.

10. Kancelaria Parafialna w najbliższą sobotę będzie nieczynna.

11. Ks. Andrzej i ks. Bartosz będą odwiedzać swoich chorych w sobotę od godz. 8.30.

12. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 8.30.

13. Uroczystości odpustowe w parafii Miłosierdzia Bożego w przyszłą niedzielę o godz. 13.00.

11. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać święto Miłosierddzia Bożego. Jest to święto patronalne Caritas. Z tej racji nasz PZC zaprasza wszystkich wolontariuszy i członków GWU na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. W tym dniu również zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas naszej diecezji.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
• „Gość Niedzielny“ (o niepodważalnym sojuszu Boga z ludźmi zawartym w krwi Chrystusa; o cudach dziejących się na Jasnej Górze; o nieznanym wybawcy Żydów);
• „Niedziela“ (o św. Janie Pawle II – proroku naszych czasów; o sanktuariumw Montserrat; o chrześcijańskiej Europie);

13. Sprzątanie naszego kościoła w tym tygodniu (w sobotę od godz. 9.00) powierzamy mieszkańcom ul. Chopina nr 20, 22, 24, 26, 28, 30, 32.

14. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.

15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radości płynącej od Chrystusa Zmartwychwstałego, trwania w łasce Boga i odwagi w głoszeniu Prawdy i Miłości, które pokonują zło tego świata.

 Rozważanie: http://parafiazary.net/ogloszenia/slowo-na-niedziele/776-rozwazanie-zmartwychwstanie-panskie-wielkanoc-2018 

2018-03-29 Święte Triduum Paschalne – Wielki Czwartek – umycie nóg – przyjęcie nowych ministrantów – ołtarz adoracji Najświętszego Sakramentu - Grób Pański

 

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W NOCY Z PIĄTKU NA SOBOTĘ

21.00 – 22.30 Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej, Domowy Kościół (Oaza Rodzin), Parafialny Zespół Caritas oraz ul. Chopina

22.30 – 00.30 Młodzież

00.30 – 02.00 Róże Żywego Różańca, Przyjaciele Paradyża oraz ul. Moniuszki, Kurpińskiego, Kazimierza Wielkiego i 17 lutego

02.00 – 03.30 Wspólnota Krwi Chrystusa oraz ul. Wieniawskiego, Lotników i Strzelców 

03.30 – 5.00 Wspomożyciele Dusz w Czyśćcu oraz ul. Krótka, Czerwonego Krzyża i Szymanowskiego

5.00 – 7.00 Koło Radia Maryja oraz ul. Paderewskiego

OGŁOSZENIA PARAFII ŚWIĘTEGO JÓZEFA W ŻARACH - 25 MARCA RP 2018
1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.00. Po nabożeństwie będzie można złożyć ofiary na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej.

2. Okazja do Spowiedzi św. w poniedziałek i wtorek w godz. 6.30 – 7.00 i 17.30 – 18.00; w środę w godz. 6.30 – 7.00 i 16.30 – 18.00.

3. Msza św. z aktem adopcji duchowej dziecka poczętego w poniedziałek o godz. 18.00.

4. Nowenna i Różaniec tajemnic św. Józefa we wtorek o godz. 17.30. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przy świeczniku. Po nabożeństwie zostanie odprawiona Msza św. w intencjach polecanych Bogu za wstawiennictwem św. Józefa.

5. Wspólne Nieszpory w środę o godz. 17.40.

6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00. Intencje do wspólnej modlitwy można składać do koszyczka, który będzie stał przy obrazie Matki Bożej.

7. Msza św. Wieczerzy Pańskiej w czwartek o godz. 18.00. Jest ona dziękczynieniem za ustanowienie sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy w piątek od godz. 8.00. Rozpocznie ją wspólna Jutrznia.

9. Chorych do odwiedzin świątecznych prosimy zgłaszać w zakrystii. Ks. Proboszcz będzie odwiedzał swoich chorych w piątek od godz. 8.30.

10. W Wielki Piątek obowiązuje katolików post ścisły (ilościowy i jakościowy) i abstynencja od napojów alkoholowych.

11. Droga Krzyżowa połączona z rozpoczęciem Nowenny do Miłosierdzia Bożego w piątek w godzinę śmierci Pana Jezusa na krzyżu, o godz. 15.00.

12. Liturgia Męki Pańskiej w piątek o godz. 18.00. Po liturgii przeniesienie Najświetszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja, która potrwa całą noc. Plan znajduje się na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej. Adoracja będzie trwać także w Wielką Sobotę do godz. 20.00.

13. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w sobotę w kościele o godz.: 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00; w kaplicy przy pl. Inwalidów o godz. 9.00.

14. Liturgia Wigilii Paschalnej w sobotę o godz. 20.00. Na liturgię prosimy przynieść świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

15. Za tydzień uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msza św. rezurekcyjna z procesją o godz. 6.00. Pozostałe Msze św. od godz. 8.30 według porządku niedzielnego.

16. PZC informuje, iż w tym miesiącu żywność w ramach programu pomocy żywnościowej FEAD dla osób skierowanych przez MOPS, będzie wydawana wyjątkowo we wtorek w godz. 14.00 – 16.30. A dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli nabyć świecy na stół wielkanocny, mamy dobrą wiadomość. Otrzymaliśmy dodatkowo z Caritas Diecezji kilkadziesiąt świec, z których ofiara jest w dużej części przeznaczona na pomoc rodzinom z Aleppo w Syrii, ofiarom toczącej się tam wojny. Świece można nabyć w przedsionku kościoła.

17. Jałmużnę postną, ofiarę na rzecz potrzebujących, składaną przez osoby, które skorzystały z piątkowej dyspenzy od pokarmów mięsnych, można złożyc do skarbonki pod chórem.

17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
• „Gość Niedzielny“ (o tym, czym jest Triduum Paschalne; o wolnym od pracy Wielkim Piątku w Europie);
• „Niedziela“ (o potrzebie modlitwy za Ojczyznę; o trudnej służbie policjantów);

18. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona 05 sierpnia o godz. 13.00.

19. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.

20. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i św. Józefa na nowy tydzień, a Solenizantom i Jubilatom składamy z serca płynące życzenia obfitości łask Bożych.

 Rozważanie: http://parafiazary.net/ogloszenia/slowo-na-niedziele/765-slowo-na-niedziele-vi-niedziela-wielkiego-postu-niedziela-palmowa-rok-b 

Żary dla Jezusa - czwartek 22.03. 2018 kościół rektoralny godz. 18.30 - Zapraszamy

Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla w piątek 23.03.2018 po wieczornej Mszy św. Ofiarujmy udział w tej Drodze Krzyżowej jako zadośćuczynienie za nasze grzechy i jednocześnie wyznanie wiary.

Zapraszamy na XX Rajd Palmowy - w przyszłą niedzielę 25.03.2018 o godz. 12.30. Rozpoczniemy procesją, po niej Msza św. w kościele, następnie przejście do SP nr 1 i „Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną“.

Plan Wizytacji Pasterskiej w parafii św. Józefa Oblubieńca w Żarach
JE Ks. Biskup Tadeusz Lityński
18 i 19 marca RP 2018

18 marca

16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
Spotkanie z grupami parafialnymi
17.30 Spotkanie z ks. Proboszczem
19.00 Spotkanie z pracownikami parafii i katechetami

19 marca

13.30 Spotkanie z dyrektorami szkół i przedszkoli
14.30 Spotkanie z ks. Andrzejem i ks. Bartoszem
16.30 Spotkanie z ministrantami i lektorami
18.00 Uroczystość Odpustowa św. Józefa Oblubieńca

OGŁOSZENIA PARAFII ŚWIĘTEGO JÓZEFA W ŻARACH - 18 MARCA RP 2018
1. Ks. Biskup Tadeusz Lityński rozpoczyna dzisiaj w naszej parafii wizytację pasterską. Członków grup parafialnych zapraszamy na spotkanie z ks. Biskupem po Gorzkich Żalach, które będą dzisiaj odprawione wyjątkowo o godz. 16.00. Ks. Biskup będzie także przewodniczył Mszy św. Odpustowej w uroczystość św. Józefa Oblubieńca, która przypada w dniu jutrzejszym. Uroczystość rozpocznie się od powitania kanonicznego w drzwiach naszego kościoła o godz. 18.00. Plan wizytacji znajduje się na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.

2. Nowenna i Różaniec tajemnic św. Józefa we wtorek o godz. 17.30. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przy świeczniku. Z okazji odpustu parafialnego Różaniec tajemnic św. Józefa zostanie odmówiony także jutro o godz. 17.30.

3. Wspólne Nieszpory w środę o godz. 17.40.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00. Intencje do wspólnej modlitwy można składać do koszyczka, który będzie stał przy obrazie Matki Bożej.

5. Msza św. w intencjach Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej w czwartek o godz. 18.00, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św.

6. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie w czwartek o godz. 18.30 w kościele rektoralnym (dawniej garnizonowym).

7. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00.

8. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 16.30.

9. Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla w piątek po wieczornej Mszy św. Ofiarujmy udział w tej Drodze Krzyżowej jako zadośćuczynienie za nasze grzechy i jednocześnie wyznanie wiary.

10. Modlitwa różańcowa, prowadzona przez Żywy Różaniec, w sobotę o godz. 17.15.

11. Czwarta w cyklu nauka przygotowująca do Chrztu świętego dzieci dla rodziców i chrzestnych w kościele Wniebowzięcia NMP w sobotę o godz. 19.00.

12. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Błogosławieństwo palm na wszystkich Mszach św.

13. Rajd Palmowy w przyszłą niedzielę o godz. 12.30. Rozpoczniemy procesją, po niej Msza św. w kościele, następnie przejście do SP nr 1 i „Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną“. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

14.Kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Andrzeja i ks. Bartosza zapraszamy do udziału we Mszy św. odpustowej w poniedziałek o godz. 18.00 i w Drodze Krzyżowej w piątek po wieczornej Mszy św.

15. W imieniu kina „Pionier“ zapraszamy na film o żołnierzu, grzeszniku i świętym – św. Ignacym Loyola. Seanse w najbliższą sobotę i niedzielę o godz. 14.00. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
• „Gość Niedzielny“ (o papieżu Franciszku w 5 rocznicę wyboru; o świętym feminiście);
• „Niedziela“ (o pewnym człowieku zakochanym w wolności; o synodzie diecezjalnym);

17. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Msza św. w intencji sprzątających zostanie odprawiona 26 sierpnia o godz. 11.30. O przygotowanie kościoła do przyszłej niedzieli prosimy mieszkańców ul. Chopina nr 23, 25, 27, 29 (w sobotę od godz. 9.00).

18. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.

19. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i św. Józefa na nowy tydzień, a Solenizantom i Jubilatom składamy z serca płynące życzenia obfitości łask Bożych.

 Rozważanie: http://parafiazary.net/ogloszenia/slowo-na-niedziele/760-slowo-na-niedziele-v-niedziela-wielkiego-postu-rok-b 

Zaproszenie na Misterium Męki Pańskiej na Poznańskiej Cytadeli. To największe widowisko pasyjne w Europie odbędzie się w sobotę, 24 marca br. o godz. 19.00. Transmisja będzie prowadzona na stronie: www.misterium.eu

Dobry film - Kino Pionier w Żarach

zapraszamy na dramat biograficzny pt.: „IGNACY LOYOLA”
24 marca (sobota) i 25 marca (niedziela) godzina 14:00 bilety normalne 18zł ulgowe 16zł

 Zaproszenie na Oazę Dzieci Bożych, oazę młodzieżową i do grona ministrantów 

Oaza „młodzieżowa” – ONŻ sobota godz. 13.00 w salce na plebanii. Jesteś młodym człowiekiem? Poszukujesz ludzi takich jak Ty, pragnących czegoś więcej?
Oaza Dzieci Bożych sobota godz. 12.00 w salce na plebanii.
Zbiórki dla kandydatów na ministrantów (z klasy II i starsi) są w niedziele o godz. 12.20, w zakrystii, w kościele; parafia pw. świętego Józefa Oblubieńca NMP w Żarach (na osiedlu przy basenie).

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2018